Czy in vitro to leczenie nieplodnosci

program księgowy optimaProgram Księgowy Optima. Rozwiązania dla biur rachunkowych

Jeszcze dobrze par boryka się z punktami połączonymi z niepłodnością. Współczesna medycyna oferuje wiele metod walki z niepłodnością, jednak etapami nie gwarantują one oczekiwanych efektów. Najskuteczniejszą spośród nich stanowi zapłodnienie invitro, które polega na zapłodnieniu komórki jajowej poza organizmem kobiety. Na czym dokładnie polega ten proces?
Przed dołączeniem do środka kobieta powinna przejść kurację hormonalną polegającą na zażywaniu odpowiednich leków, jakie stanowią za zadanie pobudzenie produkcji komórek jajowych. Dzięki stymulacji, w sezonie jednego cyklu jajniki mogą uwolnić nawet kilkanaście jajeczek. Leki udzielane są najczęściej drogą iniekcji podskórnej. Następnym stanem jest uzyskanie dojrzałych komórek jajowych. Po znieczuleniu pacjentki, lekarz nakłuwa jajniki igłą i pobiera spośród nich gamety. Na ostatnim momencie mężczyzna powinien zwrócić nasienie. Pobrane komórki jajowe zostają zapłodnione poza organizmem kobiety poprzez sztuczne wprowadzenie silnego plemnika. Następnym krokiem jest umieszczenie komórki w inkubatorze, a po jakiś 20 godzinach specjaliści są w stanie ocenić skuteczność zapłodnienia. Kolejnym okresem jest przeniesienie najlepiej rozwiniętych zarodków do pomieszczenia macicy. Zazwyczaj transferowi budzi się dwa zarodki. Ten sezon nie jest mocny dla osoby, dlatego całość zabiegu przenosi się bez znieczulenia. Po upływie dwóch tygodni zaleca się przeprowadzenie testu ciążowego, aby ocenić skuteczność zapłodnienia invitro. Niewykorzystane zarodki sugeruje się mrożeniu w wyjątkowo niskiej temperaturze. Kobieta po zakończonym zabiegu przeniesienia zarodków do macicy powinna unikać sauny, solarium i gorących kąpieli. Niewskazany jest oraz duży wysiłek fizyczny, zwłaszcza połączony z podnoszeniem ciężkich prace. Najprawdopodobniej lekarz zaleci także stosowanie leków, mających zwiększyć szansę donoszenie ciąży.

Zapłodnienie invitro staje się coraz niezwykle powszechnym zabiegiem, dzięki któremu wiele par może doczekać się potomstwa. Metoda traktowana jest w moc klinikach w Polsce, jednak kobiety planujące wziąć z zapłodnienia pozaustrojowego powinny wybrać placówkę, która wykorzystuje najlepszych specjalistów.