Domeny prozniowe

bizerba gsp hdBIZERBA GSP HD - półautomatyczna krajalnica Polkas

Pakowanie próżniowe jest wyjątkowym systemem na przedłużenie trwałości produktów spożywczych. Pozwala uniknąć zmniejszania się żywności, zaś tym jedynym generuje oszczędności dla własnego budżetu.

Urządzenia próżniowe są bardzo prymitywne w obsłudze, wymagają tylko odpowiednio do nich dobranych opakowań. Na targu są innego typu maszyny do pakowania próżniowego, przeznaczone raczej dla wytwórców żywności, ale producenci oferują także niewielkie pakowarki dla gospodarstw domowych.
Przechowywanie żywności w twórz próżniowy, wydłuża jej przydatność do spożycia, z trzech do pięciu razy, zachowując przy tym niezmieniony zapach i zapach, ponadto zabezpiecza wilgotne produkty przed wysychaniem, oraz te przechowywane w zamrażalniku, przed zmarzliną. Jedzenie umieszczane w współczesny sposób nie traci wartości odżywczych, ani nie zmienia swojej konsystencji. Dzieje się tak dzięki temu, że artykuły nie mają dojazdu do powietrza, które stanowi główną przyczyną psucia się produktów spożywczych. Przygotowując żywność do zapakowania, należy wspominać o umyciu rąk, lub włożeniu foliowych rękawiczek, aby nie przenieść na skutki innego typu bakterii.
Dla gospodarstw domowych najbardziej polecane są pakowarki bezkomorowe. Są więc nieduże urządzenia, w jakich pakowanie przeprowadza się na zewnątrz, a powietrze jest odsysane podczas zgrzewania drugiego końcu woreczka. Ceny takiej maszyny, wahają się od kilkudziesięciu do niecałych dwóch tysięcy, w zależności z wielkości, które posiada, trwałości także z producenta, przecież te jedyne poświęcone są raczej dla przeciętnych sklepów, czy gastronomii. Przeciętnie niezła zgrzewarka nie kosztuje więcej niż czterysta złotych. Dla takich maszyn należy używać worków moletowanych, które obejmują jakąś, lub dwie strony chropowate, aby ułatwić prawidłowe odsysanie powietrza. Można jeszcze używać tanich torebek typu PA/PE, przeznaczonych dla maszyn komorowych, jednak chce toż całych wiedz. Pakować można praktycznie wszystko, mięso, ryby, wędliny, dania gotowe, zyski i warzywa, sery, itd.
Zakłady przetwórstwa spożywczego używają pakowarek komorowych, traysealerów, oraz tuneli do termokurczu. Wszystkie te wyposażenia są przeznaczone do pakowania dużych grup żywności.