Ewidencja sprzedazy rachunkowosc

http://erp.polkas.pl/comarch-erp-optima/program-do-wystawiania-faktur/Comarch ERP Optima Faktury | Systemy ERP | POLKAS

Bardzo duży wzrost technologii sprawił, iż dzisiejsze kasy fiskalne posiadają wiele różnorodnych funkcji, jakie nie tylko pozwalają na ewidencjonowanie sprzedaży, ale i ułatwiają zarządzanie jednostką, chociażby usprawniają obsługę klientów, skracają czas potrzebny na inwentaryzację, zezwalają na wszą kontrolę pracy kasjera, jak jeszcze kontrolę zapasów magazynowych.

Kasy novitus cechuje wysoka funkcjonalność, posiadają one jeszcze współpracować z wszystkim szeregiem urządzeń, możemy do nich podłączyć np. komputer, czytnik kodów kreskowych, czytnik kart magnetycznych oraz czytnik kart chipowych, terminal kart płatniczych, czy wagę elektroniczną. Jednym słowem, dzisiejsze kasy fiskalne chodzą do chwila bardziej trudnych urządzeń elektronicznych niż te sprzed kilku laty i posiadają naprawdę złożoną konstrukcję.

Które posiadamy charaktery kas fiskalnych? Zwykle kasy fiskalne liczymy na dwie grupy – kasy Electronic Cash Register w projekcie ECR oraz kasy Electronic Point Of Sale- POS, zwane także kasami komputerowymi. Te dwa rodzaje kas cechuje trochę własny zakres możliwości, jaki stanowi pochodną ich parametrów technicznych. Traktując jak łatwo, kasy ERC zawierają w kontaktu do walut POS niezwykle ograniczone możliwości rozbudowy i formy, a i określają się ograniczoną pamięcią i wgranym na określone oprogramowaniem. Ważna dla kas ERC pamięć RAM ma pojemność od 1 do 8 MG, a a po paru latach użytkowania, nie jest już na niej mieszkania i praktycznie kształtuje się do komunikacje. Jest dalej jedna, interesująca różnica – aczkolwiek do waluty ERC mamy szansę podłączenia innych urządzeń peryferyjnych, w obecnym zarówno komputer, nie jest dodatkowe poprowadzenie sprzedaży z poziomu programu komputerowego – do tego pożądana jest nam obsługa kasjera.

Wśród kas typu ERC wyróżniamy: -kasy przenośne – o niskich gabarytach także z niskim zakresem funkcji. Stanowią wówczas dania przeznaczone między innymi dla tych użytkowników, którzy wystawiają paragony, których treść się powtarza. -kasy jednostanowiskowe – mogą niemało więcej, niż kasy mobilne, można do nich podłączyć chociażby wagę, komputer, a ponadto czytnik kodów i w ten rada coś zmienić ich budowę. - kasy systemowe – są wyposażenie większych przedsiębiorstw, w których jest mnóstwo miejsc kasowych.

Kasy POS – są bardzo zaawansowaną technologicznie grupą urządzeń rejestrujących. Oczywiście należałoby je określić komputerami, jakie są dobrane do ewidencjonowania obrotów, a jeszcze realizacji kilku nowych funkcji, jakie są związane z magazynowaniem towarów, a oraz ich sprzedażą.