Garderoba z zaslona

Nadchodzi wyczekiwana od tradycyjna wiosna. Zatem nie tylko możliwość na spędzenie paru zbędnych kilogramów, lecz jednocześnie na wymianę naszych nawyków żywieniowych. Cieplejsza aura skłania nas bowiem do porzucenia ciężkostrawnej diety opartej na mięsie i nabiale oraz wzięcia ze zdrowia, jakie przekazują nam sałatki.

Witaminy Sałatki stanowią prawdziwą bombę witaminową. Dostarczają nam one każdych elementów koniecznych do harmonijnego funkcjonowania układu. Polacy wciąż ale pamiętają miłość do chętniejszego sięgania po artykuły pochodzenia zwierzęcego. Stąd naprawdę wiele wśród naszych rodaków schorzeń układu krążenia. Choroba wieńcowa, miażdżyca i nadciśnienie są jeszcze samą z istotnych przyczyn zgonów w podeszłym wieku. Częstsze jedzenie sałatek i minimalizacja produktów pochodzenia zwierzęcego zmniejszają ryzyko wyżej wymienionych schorzeń.

Lekkostrawność Warzywa są o moc dużo lekkostrawne niż ciało i nabiał. Mniej istnieją w ciągu pokarmowym, dzięki czemu po ich użytkowaniu czujemy się lepiej. Warzywa posiadają odczyn zasadowy w przeciwieństwie do produktów mięsnych. Dzięki temu nie czynią one wywiadów ze zgagą i nadkwasotą. Dieta oparta na spożywaniu sałatek jest wówczas naturalniejsza i przytulniejsza dla swego projektu pokarmowego.

Łatwość przygotowania Przygotowywanie sałatek nie nie jest skomplikowane, szczególnie, jeżeli posiadamy wystarczającym sprzętem. Szatkownica do warzyw elektryczna sprawi, że dokonamy je wyjątkowo szybko. Wystarczy jedynie wybrać warzywa, z których chcemy zrobić sałatkę, poszatkować je przy pomocy maszyny, wymieszać i skropić wyciągiem z cytryny. W ciągu kilku minut jesteśmy wielki i pełnowartościowy posiłek.

Kaloryczność Zanim nadejdą bogate i ciepłe dni, warto zrzucić nieco tkanki tłuszczowej nagromadzonej podczas zimy. Najłatwiejszym sposobem, by uzyskać upragnioną sylwetkę, jest wejście na dietę opartą na warzywach i sałatkach. Szybko przekonasz się, że potrafi być ona o wiele smaczniejsza z starych polskich bigosów i schabowych. Co wysoce, żeby przygotować pyszną sałatkę, nie potrzeba być specjalistą kuchni. Wystarczy energia i myśl. To zaledwie z nas chce, z których składników stworzymy własną piękną i trwałą sałatkę.