Gasic pozar tlumacz

Podczas prób gaszenia pożarów dużo ludzi odruchowo sięga po wodę. Jest to najznakomitszy także dużo powszechny środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści z gaszenia pożarów, nie ciągle się na nią przyjmują. Wybór środka gaśniczego chce od palącego się materiału.

Piany gaśniczePiany gaśnicze świetnie kontrolują się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych oraz wszystkiego co reaguje z wodą. Z kolei proszki gaśnicze są najogromniejsze wykorzystanie.W współzależności z posiadanego składu potrafią stanowić używane do gaszenia prawie wszystkich palących się materiałów. Gazy gaśnicze, z jakich największy jest dwutlenek węgla, pewne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki także takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. Natomiast woda doskonale realizuje swoje zlecenie w zetknięciu z palącymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, kiedy na przykład drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako materiał gaśniczyPodobne życie jak woda ma para jako materiał gaśniczy (steam fire extinguishing. Że istnieć kojarzona w wypadkach płonięcia tych jedynych produktów. Zasadnicza różnica pomiędzy parą a wodą polega na ostatnim, że wodę można obracać w jakimkolwiek miejscu, a parę zdecydowanie w oddzielnych miejscach o pojemności nie silniejszej niż 500 metrów kwadratowych. W liczniejszych mieszkaniach działanie pary oddaje się nieefektywne. Do skutecznego gaszenia pożarów potrzebna jest nie tylko znajomość środków gaśniczych uprawnionych do nowych substancji, lecz także prawdy ich brania i opisywania w obszar pożaru.