Ginekolog frysztacka

Kolposkop stanowi ważne urządzenie w produkcji ginekologa, dlatego przed jego zakupem należy wykonać fachowy rekonesans. Przy dokonywaniu wyboru urządzenia optycznego tego modelu, należy zwrócić uwagę na etap czynników, z których koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy jednak mieć, iż za mała cena kolposkopu może oznaczać niską jakość wykonania, co odbija się negatywnie na grupy obrazu, niestabilności pantografu i braku oprogramowania pozwalającego na prostą ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna stanowić ważne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to dopiero parametry układu optycznego posiadają największe znaczenie. Warto zaciekawić się miejscem prac soczewek z określonego modelu kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny posiada kilka trybów przybliżania, a ponadto jako szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu jest oraz szczególnie praktycznym aspektem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, ale i prosty trend w jakiejś płaszczyźnie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu i wykorzystanie adekwatnej klasy siłowników pneumatycznych to następne ważne cesze odpowiedniego sprzętu.

posnet mobile hs ej

Jeśli chodzi o lampę kolposkopu, to doskonałe żarówki stały się już anachroniczne, lecz nadal ważna jest wielka moc światła także możliwość jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED mają gorsze wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i eliminuje niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim ważnym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest i ergonomia wyrobu, albowiem ze powodu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego powinny stanowić stosowane jednorącz.