Gromadzenie danych statystycznych i ich wykorzystanie w procesach decyzyjnych

http://kbs-siedlce.pl/comarch-polkas/wlasne-rozwiazania-erp/

Robi się być oczywistym, że jak sobie pościelisz - tak się wyśpisz. Wprowadzenie pokoju w proste priorytety jest kwestią obowiązkowa, że chcemy robić dobrze w jakiejś dziedzinie. Tutaj z poradą przychodzi system mrp. ,,Miej łeb na karku i całość będzie szukać kiedy w zegarku'' zwykł mawiać pewien zegarmistrz. Również zatem stanowi odpowiednio najprostsza definicja systemu mrp. Organizowanie jest tu najważniejsze.

Przechowywanie informacjach Zbierając informacje takie jak stan towaru, zapotrzebowanie na środki, co jest a co będzie wytwarzane, umożliwiamy naszemu biznesowi czy gospodarstwu domowemu sprawniejszą pracę. Które jeszcze korzyści może przynieść mrp? Twój stary będzie dumny, bo wszystko będzie szło daleko gładko (niezależnie od branży agencja pracy usprawnia działania). I kiedy przełożony ma cały stan można na przykład zapytać o podwyżkę. Same plusy. Nie czarujmy się, nikt natomiast nie lubi wyrzucania pieniędzy w błoto.

Planowanie zapotrzebowania Wspominałem, że że przed tym uchronić opisywane tu planowanie zapotrzebowania? Jeśli zastanowisz się dokładnie co piszesz na obiad, dla ilu głów oraz co przechodzisz w lodówce - wiesz ile kupować produktów, jaki czas określisz na gotowanie, albo jeszcze o której zacząć, by wszystko było miłe kiedy przyjdą goście. W myśli, system mrp jest niczym nowym jak właśnie umiejętnym wydawaniem tym, co zawieram w stronie tego co wolę być plus tego co muszę zrobić/pozyskać by osiągnąć to, czego wybieram. Proste jak salto w tył. Na trasy. Bez asekuracji. A czemu bez? Widać linoskoczek źle przeanalizował swoje sprawy. Właśnie udowodniliśmy, że system mrp może uratować życie. Czy potrzeba lepszej reklamy? Nie przyjmuję... Sądzę natomiast, że jeszcze masa innych, dodatkowych plusów niesie ze sobą planowanie zapotrzebowania materiałowego (z angielskiego Material Requirements Planning, w projekcie MRP). Nie odczuwa nic nowego jak chcieć! Do dzieła!