Gry o hodowaniu zwierzat

Sam termin mięso używany jest na ogół w znaczeniu kulinarnym i tworzy definicję konglomeratu tkanek, z których kluczową jest tkanka mięśniowa, czerpana ze zwierząt rzeźnych lub łownych. Większość ludzi kontynentu europejskiego uważa mięso za drink z kluczowych czynników pożywienia wzbogacającego codzienną dietę w białko, zaś hurtownie mięsa odpowiadają za dostarczanie klientom artykułów pochodzenia zwierzęcego.  Mięso jako czynnik ludzkiego pokarmu istnieje już z czasów prehistorycznych, kiedy spożywanie białka zwierzęcego wykazałoby się ekonomicznym środkiem na dostarczanie organizmowi dużych porcji energii. Prawdopodobnie przejście na jedzenie mięsa nastąpiło to w stopniu zlodowaceń, kiedy ciężko było zdobyć pokarm roślinny i jedzenie mięsa stało się drinkiem z podstawowych elementów przetrwania.

oprawa ex

Działalność hurtowni mięsa bywa współcześnie bojkotowana przez różne ruchy wegetariańskie, których przedstawiciele uważają jedzenie przetworów mięsnych za praktykę nieetyczną, gdyż stanowiącą konsekwencję zabijania organizmów żywych. Powstanie wegetarianizmu zostało spowodowane zwróceniem opinie na wyglądy prawe i zdrowotne produkowania jedzenia opartego na uboju zwierząt rzeźnych, a często zwierząt trzymanych w warunkach hodowli przemysłowej. Istnienie wegetarianizmu poniekąd zagraża istnieniu hurtowni mięsa, bowiem stanowi wtedy myśl propagująca dietę bezmięsną. Otóż mianem wegetarianizmu zalicza się świadome i celowe wyłączenie z naturalnej diety mięsa, w współczesnym też ryb i owoców morza.

Weganizm ma najbardziej skuteczny odłam wegetarianizmu, który polega na unikaniu jakichkolwiek artykułów pochodzenia zwierzęca, zatem nie tylko mięsa, a także jajek, mleka i przetworów mlecznych. Istnieje więc poziom życia związany z prawdziwymi ruchami wyznaniowymi, albowiem sam wegetarianizm rozwinął się w II millenium p.n.e. na terenie subkontynentu indyjskiego, gdzie miał charakter stricte religijny. Europejscy wegetarianie pojawili się właśnie w VI wieku p.n.e., zaś za inicjatorów praktykowania diety bezmięsnej jako nieetycznej ma się Pitagorejczyków. Pomimo wielu racji natury zdrowej i odpowiedniej dotyczących wegetarianizmu, nadal część ludzi je mięsa z tych jedynych przyczyn, co w porze lodowcowej. Zanim nie zostaną stworzone satysfakcjonujące dla klientów odpowiedniki produktów białkowych pochodzenia zwierzęcego, spożywanie mięsa jeszcze będzie standardem, a hurtownie mięsa jeszcze przez duży godzina będą cieszyły się dużą rzeszą klientów.