Kasa fiskalna w 2017

Wybór nowej kasy fiskalnej dla swojej firmy powinien być mocno mocno przemyślany, zwłaszcza jeżeli mamy zakupić sprzęt, jaki korzysta nam obsługiwać przez znacznie dużych lat użytkowania. Musimy bardzo mocno zastanowić się nie tylko nad wybraniem samego sposobie kasy fiskalnej, ale także i nad samym procesem drukującym, który odgrywa niezmiernie ważną rolę. Jeżeli weźmiemy bardzo mocno pod uwagę wszystkie najważniejsze parametry techniczne kasy finansowej toż będzie pamiętać toż niezwykle okazały pomysł na inne koszty eksploatacji naszej kasy.

Jak szybko wcześniej zostało wspomniane szczególnie istotnym parametrem na który należy zwrócić szczególną uwagę jest dobór odpowiedniego mechanizmu drukującego. W chwili tej do wyboru mamy przede wszystkim mechanizmy drukujące igłowo oraz mechanizmy drukujące termicznie, które bawią się coraz wyższym zaangażowaniem. Mechanizmy igłowe są nie bardzo głośne oraz co najważniejsze zdecydowanie wolniejsze od termicznych urządzeń. Warto wspomnieć też również o ty, że do ich poprawnego funkcjonowania wskazane są również taśmy barwiące. Kasy fiskalne, jakie mają mechanizmy igłowe są zazwyczaj bardzo tanie, dlatego te zwracają uwagę klientów, jacy w pierwszej kolejności przyciągają uwagę na cenę, a drugie parametry techniczne kasy fiskalnej odkładają na różnym planie.

Drukarka fiskalna posnet z pór stanowi mocno grzeczna i bardzo szybko rozwija. Nieznaczną wadą jest oczywiście konieczność używania specjalnego papieru termicznego, jaki jest szczególnie dwa razy droższy od wspomnianego już wcześniej papieru offsetowego wykorzystywanego zwykle w drukarkach igłowych. Pamiętać należy także również o ty, że zadrukowane rolki papieru termicznego musimy jednak umieszczać w idealnych warunkach. Na szczęście coraz dobrze drukarek posiada elektroniczną kopię paragonów, która także jest przyjmowana przez Urząd Skarbowy.  Takie dane trzeba przechowywać przez co chwila 5 lat, ponieważ przez ostatni stopień czasu Urząd Skarbowy ma moc do spełnienia kontroli.

Warto inwestować w kwoty fiskalne wielkich firm takich jak chociażby: posnet. Producent ten w chwili tej ma nam do zaoferowania najlepsze parametry techniczne kasy fiskalnej, do tego głównie urządzenia fiskalne są objęte atrakcyjnymi promocjami.