L4 w ciazy ciaglosc

Każda kobieta posiada jakieś zainteresowania i przyzwyczajenia. Część z innych mam, pouczanych przez przyjaciół oraz rodzinę, jest pewnych, iż w ciągu tychże ważnych 9 miesięcy będzie potrzebowało zwolnić z znaczniejszej ilości aktywności, bo widać toż zagrozić trwaniu i zdrowiu przyszłego życia. Po cechy to prawda, lecz nie nazywa to, że inne mamy powinny przez całą ciążę być swoim rozwijającym się brzuszkiem do góry i absolutnie nic nie robić. Poniżej przedstawiamy listę rzeczy, które kobiety nawet w ciąży mogą wykonywać, oraz sugerujemy, z czego tak chwilowo zrezygnować.

Przede wszystkim, dbaj o siebie, przyjmuj witaminy, i przede wszystkim kwas foliowy. Rozważ i zmianę diety, jeżeli nie odżywiasz się wystarczająco zdrowo. Niezbędne zatem będzie podwyższenie poziomu ważnych i produktów w ciąży, w szczególności brokułów, brukselek i grochu pisanych na parze. Pamiętaj również, by nie pożywać za bardzo cytrusów. Nie pozwalaj oraz z owocami, gdyż ich zapas w ciąży może spowodować do późniejszej cukrzycy dziecka. Pij i bardzo wody niegazowanej.

Nie zostawiaj więcej o sporcie. Możesz spokojnie ćwiczyć jogę, proste ćwiczenia rozciągające (bez kłopotu znajdziesz lekkie zestawy szkoleń dla osób w chce na internecie), spaceruj. Jeżeli a jesteś miłośniczką sportów wyczynowych albo ekstremalnych, będziesz zmuszona z nich teraz zrezygnować. Tak samo sytuacja wygląda z e spotami, w jakich szybko o kontuzję oraz duże wypadki, na dowód karate albo jazda na nartach. Jeśli jednak jesteś wątpliwości co do nauki sportowej, którą lubisz wykonywać, skonsultuj się z specjalistą, on na pewno ci doradzi i czy pomoże dopasować zestaw domowych ćwiczeń, które nie zagrożą ani tobie, ani dziecku.

Jeśli zaś idzie o środki upiększające – chwilowo zwolnij z farbowania włosów. Substancje chemiczne zamknięte w farbach mogą bowiem przeniknąć do organizmu dziecka i znacznie uszkodzić jego prawdziwy rozwój. Nie pozostawiaj również, że całkowicie nie dokładnie ci piec i pić alkoholu! Że toż doprowadzić do wielkich zmian i zalet własnych dziecka, także poronień. Unikaj więcej osób palących i zadymionych miejsc.