Maszyna do miesa wilk

Każdy sklep, cieszący się przetwórstwem mięsa, ma wśród swoich maszyn słynnego wilka. Maszyna wilk rozdrabnia ciało i uczy je do dalszej obróbki. Przyjrzyjmy się szczegółowo, w jaki środek jest urządzenie, które są jego style i gdy w zdecydowany sposób czyścić maszynę, aby służyła bezawaryjnie przez lata.

 

Wilk nie różni się daleko od dawnej maszynki do mięsa, którą wielu Polaków przebywa w bliskich domach. Podstawowa różnica to pewnie kształt i siła przerobowa, a też lepsza konstrukcja oraz wsparcie elektromechaniczne (wiele domowych maszynek idzie na “korbkę”). Obsługa dania nie jest poważna, należy mieć chociaż pewne szkolenie z obszaru BHP i pracy w sektorze spożywczym. Istotne istnieje oraz przygotowanie stanowiska przez rozpoczęciem pracy.

Wilk produkuje się z kilku ważnych elementów: gardzieli, do jakiej wkładamy mięso wraz z dodatkami; ślimaka, który sukcesywnie przesuwa rzecz do mielenia oraz zestawu tnącego, rozdrabniającego ciało i kierującego je na zewnątrz, do podstawionego pojemnika. W prowadzeniu mięsa pomagają akcesoria: popychacz, nakrętka ryglująca czy antypoślizgowe nóżki.

Większość maszyn do mielenia mięsa typu wilk zbudowanych jest ze zwykli nierdzewnej. Wynika zatem z wielkich wymogów w obszarze eksploatacji maszyn w biznesach garmażeryjnych. Stałe narażenie na wilgotność oraz zaangażowanie różnych substancji, w ostatnim jeszcze soli, nie pozostaje bez pomysłu na procesy maszyny. Wilki ze pewni nierdzewnej myją się szybko i pewnie są przez lata. Wystarczy woda i delikatne preparaty myjące (uwaga – nie należy stosować kwasów), a następnie – dokładne wysuszenie części. Dany w organizacji ślimak napędzany jest poprzez zębatą przekładnię, a działanie go zarówno ze pewni nierdzewnej gwarantuje skuteczną pracę. Większość maszyn posiada bezpieczeństwo i w sukcesu zaniku napięcia, same się wyłączają.

Wśród wilków łączonych w przemysłowej obróbce garmażeryjnej, możemy wymienić trzy rodzaje, ze powodu na etap skomplikowania budowy, oraz co za tym idzie – skuteczności mielenia. Wspomniany wysoko mechanizm, koncentrujący się z trzech części, to projekt podstawowy. Na targu widoczne są również wilki wzbogacone o szarpak, umożliwiający jeszcze skuteczniejsze rozdrobnienie mięsa. Trzeci spośród nich z zmian jest również szarpak oraz dodatkowy nożyk i sitko.