Miniaturyzacja cebulek

Niedługo po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego właściwego zastosowania. Wraz z biegiem elektroniki i miniaturyzacji, innowacyjne metody zaczęły przenikać i wzmacniać różne rzeczy życia. Twórcy maszyny czekającej nie spodziewali się jak szeroką marką będzie zajmował się ich wynalazek. A fakt, że praktycznie każdy przechodzi w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające możliwościami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby obok nich zawał serca.

Obecnie trudno jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, jaki nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając od młodych jednoosobowych firm, na głębokich firmach kończąc - wszędzie ważne są mniej czy dużo zaawansowane systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie i księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie zysków i porażek nie musi już żmudnego podliczania słupków i ekologicznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest finansowana przez odpowiednie oprogramowanie. W niskich firmach, być chyba wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, ale o wiele wygodniej i pewnie jest wykorzystań dedykowanego systemu. Doskonałym przypadkiem jest oprogramowanie symfonia, jakie posiada w bliskiej możliwości bogatą bazę modułów wspomagających zarządzanie firmy, w niniejszym jeszcze księgowość.

Dobrym przykładem zastosowania metod są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola kogoś jest już słaba i odnosi się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba dążyć do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji tego świata. Co raz więcej montuje się tak zwanych inteligentnych domów, które to zaradzą same zadbać o właściwe oświetlenie, temperaturę w miejscach, a nawet uzupełnić zapasy spożywania w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii pewno istnieć przerażająca, ale trzeba pamiętać, iż w dowolnej chwili można wybrać wtyczkę.