Novitus kasa fiskalna instrukcja obslugi

szkolenia kadry

Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest dokumentem szczególnie ważnym oraz dla inwestorowi oraz dla kupującego. Ci pierwsi mają obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci dodatkowi powinni za jakimś razem usuwać ze sobą paragon.

Niestety, część spośród nas na paragony nie daje godniejszej uwagi, co w moc przykładach może być dotkliwe konsekwencje. Jak długo powinniśmy trwać takie wydruki z kas fiskalnych natomiast w których możliwościach mogą się one nam przydać?

 

W przypadku przedsiębiorców sytuacja jest całkowicie prosta. Kopie paragonów powinni oni chronić przez 5 lat-na wypadek kontroli z Urzędu Skarbowego. Po co zawsze taki dokument klientowi?
Ten niewielki skrawek papieru w wielu sukcesach że wynosić ogromne znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy fiskalnej i wiemy, w który rób odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy dużo zyskać. Dotyczy to przede każdym tych spraw, w jakich chcemy zareklamować kupiony towar lub przekazać go również wziąć nasze pieniądze. W takim przypadku sprzedawca zażąda od nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O jakich czasach musimy dbać w chwili, gdy paragon ma nam pomagać w składaniu reklamacji? Jeśli kupujemy produkty spożywcze, problemy związane spośród nimi umiemy zgłosić do 3 dni. Znacznie dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, jakie są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli czy sprzętu RTV. Tu prawo zapewnia nam aż 24 miesiące na znalezienie zalety a na zgłoszenie reklamacji. Dokładnie w chwili, jak nie będziemy być paragonu, nasza reklamacja nie zostanie przyjęta. Im prawdziwsza liczbę reklamowanego towaru, tym poważniejsza strata powiązana z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

Pamiętajmy więc o paragonach, które sprzedawca musi nam dać podczas zakupów. Miejmy jeszcze o tym, by dokumenty takie przechowywać w prawidłowy sposób. Możemy przygotować koperty, w których będziemy organizować paragony w porze chronologicznej, możemy przeznaczyć na ten przedmiot specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający stworzone przez nas sprzedaże był chroniony tak długo, jak długo może sterczeć się podstawą do złożenia reklamacji.