Obowiazek zakupu kasy fiskalnej 2016 2

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej ma jakiś przedsiębiorca, który odbywa usługi lub robi transakcji na sprawa osób finansowych i rolników liczących się na podstawie ryczałtu. Do końca 2016 roku podatnicy mogą też mieć z wybranych przywilejów podatkowych, bez konieczności nabywania kas fiskalnych.

 

Skoro nie ma obowiązku posiadania kasy.
Drinkiem z przepisów, który wchodzi do kraju 2016 roku, jest przepis rozmawiający o tym, że przedsiębiorca, którego roczne obroty w minionym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma celu rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W sukcesie firm, które rozpoczęły realizację w toku trwania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do wielkości miesięcy prowadzenia prace w konkretnym roku.

Kasa fiskalna – kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży.
W latach 2015 – 2016 w zestawie przedsiębiorstw, które potrzebują płacić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjalisty i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy czy firmy gastronomiczne, które nie tworzą naszych pomocy w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy są obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy fiskalne w porządku natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których działa limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą uzyskać kasę finansową w rozwoju 2 miesięcy po przekroczeniu tego kredytu. Ten sam cel w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, którzy sprzedają bilety na przejazdy pasażerskie z perspektywą spłacenia ich w przeciwny polityka niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy pokrywali się na podstawie faktur za wykonane usługi na pracę osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili więcej niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wielkości obrotów ustawodawca stworzył także katalog produktów, których sprzedaż oczywiście pragnie być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, stronie do silników a jedynych silników, przyczep i naczep, aparatu fotograficznego, artykułów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.