Odpylacz mechaniczny

Odpylacz wykonany razem z regułą atex (atex dust collector) pisze w sytuacji filtracyjnym, workowym, z przenośnikiem łańcuchowym, przeznaczony jest dla zwykłych oraz wysokich instalacji odpylających z ofertą rozbudowy w przyszłości.

Cięższe frakcje surowca separowane są głównie w komorze rozprężnej odpylacza. Odpylany artykuł jest wybierany poprzez przenośnik łańcuchowy w perspektywę zaworu obrotowego, powodującego bezciśnieniowe wydalania materiału na zewnątrz filtra.

Podczas codziennej pracy, zapylone powietrze jest oferowane rurociągiem głównym. Następnie zapylone powietrze jest przydzielane do odpylacza. Na wlocie do filtra zamieszczone są klapy zwrotne, które są otwarte w terminie codziennej pracy odpylacza. Zamknięcie klapy jest w ciągu wyłączenia wentylatora wyciągowego.

Kiedy powietrze jest się w komorze wlotowej odpylacza, przychodzi do rozprężenia, co czyni, że ciężkie frakcje wychodzą na dno leja. Materiał zgromadzony w dole odpylacza jest dostarczany poprzez przenośnik łańcuchowy do tematu odebrania materiału. Poniżej punktu odbioru materiału zamieszczony jest zawór obrotowy, powodujący bezciśnieniowe opróżnianie środka na zewnątrz odpylacza. Frakcje, jakie nie spadły od razu na dno filtra, są przekazywane do rękawów filtracyjnych. Po przekroczeniu przez worki filtracyjne, świeże powietrze dochodzi do kanału wylotowego z odpylacza.

Na górze wszystkich składników wybiera się wentylator regeneracyjny, 1,1kW lub opcjonalnie 2,2kW, który daje oczyszczanie worków, poprzez utworzenie strumienia powietrza o wstecznym kierunku przepływu, zgodnie z zainstalowaną sekwencją. Silnik wentylatora regeneracyjnego posiada hamulec, który zapobiega przemieszczaniu się wentylatora po zakończeniu, co robi maksymalizację skuteczności procesu czyszczenia i minimalizację poziomu hałasu. Głównie wentylator regeneracyjny jest ustawiony dla pracy przy 50 Hz co jest wystarczające dla silnika 1,1kW. Ważna jednak zmaksymalizować wydajność wentylatorów czyszczących do 60 Hz co umożliwiają opcjonalnie założone silniki 2,2kW. Worki filtracyjne w odpylaczu są oczyszczane w ciągu jego funkcji (on-line) jak także po jego wyłączeniu (off-line).