Opinie o programie enova

Enowa to projekt płacowo – kadrowy przeznaczony do obsługi działu kadr i obliczeń płac od kilkudziesięciu do kilku tysięcy pracowników. Program obcuje z Programem Płatnika, Rejestratorami Czasu Produkcji i środowiskiem MS Office (Word, Excel). System spełnia duże wymagania polskiego prawa co do ewidencji danych kadrowych, podatków, składek ZUS, naliczania wynagrodzeń czy zasiłków chorobowych.

 

Dział kadr to zwiększona ewidencja osobowa idąca na zapis i wgląd do danej takich, jak: dane typa czy zleceniobiorcy, dane członków rodziny, zasady wynagradzania – rodzaj umowy, stawka, indywidualne ubezpieczenia zdrowotne, społeczne a dane podatkowe – koszt oraz przysługujące ulgi. Enova pozwala na edycję błędnych zapisów oraz odwzorowanie złożonej struktury organizacyjnej firmy.
Dział płace umożliwia rozliczanie etatów, umów zleceń. Dzięki niemu dodatkowe jest wręczenie długoterminowych pożyczek czy zaliczek opodatkowanych i nieopodatkowanych na konto. Wbudowane funkcje zezwalają na produkcję dodatkowych wypłat, określenie czasu produkcji i zsumowanie elementów wynagrodzenia.
Ciekawą drogą są ergonomiczne kalendarze, które pozwalają na definiowanie indywidualnych rozkładów czasu pracy, adnotację odstępstw od dawnego grafiku – obecności i nieobecności oraz pomoc z Rejestratorami Czasu Pracy.
Definiowany system wydruków zapewnia stworzenie na platformie zamieszczonych danych wydruków innego typie sprawozdawczości oraz przesyłanie plików do MS Word i późniejszą ich modyfikację w tamtym programie.
Enova to program płacowo – kadrowy godny polecenia. Jasny i przydatny w obsłudze. Raporty z listy wyświetlanych danych można generować w tradycyjny sposób, zaś niektóre dane oddadzą się importować do stylu z Excela. Każdy moduł wprowadzanych danych pozwala na przygotowanie dowolnego zestawienia. Organizm jest biedni w eksploatacji. Zakup projektu to zdrowa inwestycja. Jakość wykonania, prosta obsługa, niedrogie wykorzystanie to piękna inwestycja w bliski wysoki chwila i finanse.