Orzezwiajacy napoj na lato

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który również zaspokoiłby ich oczekiwanie oraz orzeźwił. W takim wypadku świetnie konsultują się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego lub i kruszonego lodu. W internecie i pracach kucharskich można wyszukać wiele przepisów na ciekawe napoje tego stylu. Oczywiście można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, jednak o zapoznać się tworzyć je jednemu. Stanowi ostatnie nie tylko znacznie popularniejsze rozwiązanie, ale również większe. Eksperymenty w kuchni dają niesamowitą satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny albo znajomi, którzy wejdą z wizytą w wszelki upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, jest ostatni o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można zdobyć o każdej porze roku, nie tylko latem, a mleko to segment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to same z najtańszych produktów na targu. Otrzymany napój jest lekki, ważny i zdrowy - jednak każdy gęsty koktajl można używać jako oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym ciekawym sposobem koktajlu stanowi tenże o smaku truskawkowym. Najlepiej tworzyć go w okresie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i proste na każdym stoisku. Dobrym lekarstwem jest związanie mleka, truskawek i bananów - ta jedyna praca będzie jedynym doznaniem dla polskich kubków smakowych.

Oczywiście można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zbudowany z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! Oraz że brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. Oraz co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest gorzkie - mówię z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pomysł na koktajl i finalne skutki to ponad nie wszystko. Trzeba mieć podobni sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z dobrej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na rynku jest znacznie takich artykułów oraz o przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który doskonale spełni nasze przewidywania i potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który przyda się nie właśnie do deserów owocowych, ale także na dowód do przyrządzania mrożonej kawy.