Pakowanie hermetyczne zywnosci

comarch handelComarch ERP Optima Handel | Systemy ERP | POLKAS

Każdego roku w Polsce marnowane są setki ton żywności. Dzieje się właśnie dlatego, że płacimy więcej dania niż jesteśmy w mieszkanie skonsumować. Aby temu zapobiec, optymalnym wyjściem jest akcesorium do pakowania próżniowego żywności.
W sezonie poświątecznym, stanowimy w lodówce, mnóstwo produktów, jakich nie będziemy w okresie zjeść. Jak wszystkiego roku, czyli obecne na Boże Narodzenie, czy Wielkanoc, kupujemy zbyt dobrze jedzenia, ulegając magii przedświątecznych zakupów. Pakowarki próżniowe są idealnym wyjściem na tego rodzaju problemy.
Dzięki próżniowemu przechowywaniu żywności możemy kilkukrotnie przedłużyć jej termin przydatności do spożycia. Tak zapakowana żywność, nie traci swej konsystencji, ani właściwości odżywczych, jej gust i dodatek i zostają zachowane. Pakować można tak wszystko, najczęściej jednak sięgamy po urządzenie próżniowe, aby zapakować ryby, mięso, czy wędliny, jak również dania gotowe, które także wielu dłużej zachowają przydatność do użytkowania, co liczy niemałe znaczenie po świętach. Poza przedłużeniem trwałości artykułów spożywczych, pakowanie próżniowe zapobiega powstawaniu zmarzliny w wynikach przetrzymywanych w zamrażalniku, a ponadto utracie wilgotności.
Na zbycie jest trochę różnych typów urządzeń do próżniowego pakowania żywności. Dla gospodarstw domowych dedykowana jest pakowarka bezkomorowa. Stanowi obecne wyposażenie w koniec swej cenie (od kilkudziesięciu do niecałych dwóch tysięcy), bardzo popularne w obsłudze, wymagające stosowania woreczków moletowanych. Nie są one za tanie, ale zakup rolki tej folii starcza na znacznie duży okres. Proces pakowania polega na tym, że najpierw zgrzewa się jeden koniec folii, następnie do zabiegu nakłada się produkt, po czym składa się drugi brzeg worka, i jednocześnie powietrze jest odessane. Zaletą urządzeń bezkomorowych, jest ponad to, że potrafimy bez problemu zapakować nietypowy rozmiar produktu, np. bardzo długą kiełbasę. Nie musimy do tego końcu używać innych woreczków, bowiem te określone do bliskiej pakowarki, są w rolce, to sami dobieramy odpowiedni poziom.