Sklep miesny z piekarnia

Zanim przedsiębiorca otworzy sklep w sferze mięsnej, musi zadbać o dobry lokal i jego wyposażenie. Lokal powinien posiadać salę sprzedażową i prywatne pomieszczenie magazynowe, oddane do przechowywania nadwyżki towaru. W stacjonarnych sklepach podawane jest wygospodarowanie dodatkowego pomieszczenia – chłodni, w jakim stale panuje niska temperatura. W mniejszych placówkach taką działalność z przeznaczeniem mogą służyć lodówko-zamrażarki.

Wyposażenie sklepu mięsnego w właściwi sprzęt AGD jest sprawą kluczową. Aby sklep funkcjonował sprawnie, dodatkową partię towaru warto jest chronić pod chłodnią ekspozycyjną w specjalnej komorze. Dzięki temu szybko można uzupełniać braki w produkcie na sali sprzedaży, bez potrzebie opuszczania jej poprzez człowieka. Chłodnie sklepowe to najważniejszy mebel w zakładzie. Jesteśmy wiele rodzajów chłodni do zbioru w oryginalnych rozmiarach: witryny, regały, szafy, lady chłodnicze, lady narożne i szafy podblatowe. Mogą stanowić przeszklone lub pełne.

Jeżeli należy o sprzęt mrożący, to sytuacja trzyma się podobnie: można zdobyć szafy i witryny przeszklone lub zamrażarki. Sprawdzą się również lodówko-zamrażarki. Obowiązkowym elementem wyposażenia istnieje także krajalnica do wędlin. Warto zwrócić uwagę, lub zajmuje ona noże chromowane ze zwykli nierdzewnej oraz ewentualnie umożliwia regulowanie grubości plastra. Powinna te być typowa w demontażu, co sprzyja utrzymanie wyposażenia w czystości. Prócz tego należy zaopatrzyć sklep w noże i sterylizator do noży. W propozycji są sterylizatory wodne i UV.

Bardziej trudny użytkownicy będą szczęśliwi z dane zmielenia mięsa na tłu w składzie. Posłuży do ostatniego wilk do ciała. Nazywany jest też szarpakiem lub maszynką do mięsa. Choć na tym wyposażenie sklepu mięsnego się nie kończy! Pomocna będzie i waga internetowa z wyświetlaczem, kloc masarski i topór do krojenia mięs z kością oraz kasa fiskalna.

Na samym końcu trzeba wyposażyć zakład w meble. Nie obejdzie się bez mebli magazynowych i BHP, stołu ze zlewem, regałów, półek i szafek wiszących oraz koszy na śmieci. Konieczny istnieje te stół narożny lub przyścienny. Sala sprzedaży pragnie być wyposażona w klimatyzację, dzięki której dopuszczalne jest organizowanie temperatury w zakładzie. Wymieniony sprzęt jest świetny, ale niezbędny w specjalistycznym sklepie mięsnym.