Sklep spozywczy wyposazenie

Aby zacząć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, sprzęty i dodatki są potrzebne w sklepie z produktami mięsnymi?

Przede wszystkim trzeba zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w jakich magazynuje się i poleca produkty mięsne do sprzedaży. Jest dużo rodzajów chłodni, które sprawdzą się w handlu: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Też jest z narzędziami mrożącymi, w których umieszcza się mięso – wśród nich ceni się witryny, zamrażarki, wyspy czy i szafy mroźnicze. Doskonałym pomysłem, zwłaszcza w krótszych placówkach, jest zakup lodówko-zamrażarek, pełniących rolę magazynu na ponadprogramową partię towaru.

Dodatkowy towar warto przechowywać nie tylko w magazynie, ale także w podręcznej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Stawia się ją pod wystawą, dzięki czemu łatwo można uzupełniać towar na półkach ekspozycyjnych. Potrzebna jest więcej lada ekspediencka, na jakiej wycina się i pakuje towar. W ogromniejszych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo wskazane jest stanowienie pomieszczenia chłodniczego ze stałą, odpowiednio niską temperaturą, będącego do przechowywania towaru.

Pozostały sprzęt potrzebny w składzie mięsnym to siła, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna wynosić dobrze wielki i ważny wyświetlacz, tak aby zarówno sprzedawca, kiedy również mężczyzna mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem wskazany jest do cięcia mięsa z kością. Ponadto jest z nożami do krojenia mięsa, więcej nie warto na nich oszczędzać. Z serii dobra krajalnica powinna posiadać regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic zbudowane są z chromowanej stali węglowej albo byliśmy nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto potrzebne jest zaopatrzenie się w wilka do ciała, będącego do prowadzenia mięsa na żądanie klienta. Chociaż nie istnieje więc podstawowy element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych konieczna istnieje także kasa fiskalna, środki czyszczące, myjące i owadobójcze, pojemniki do przechowywania towaru i dodatkowe meble sklepowe. Niezbędne jest te zainstalowanie klimatyzacji, która przydatna stanowi w utrzymaniu dobrej temperatury w klasie sprzedaży – szczególnie latem. Ważne jest zarówno oświetlenie, które może znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor mięs i wędlin wybierających się na wystawie.