Uklad rozrodczy zenski scholaris

Witam dobrze w innym artykule, w jakim przyjrzymy się strukturze ludzkiego ciała. W ostatnim krótkim tekście poznamy tajemnice żeńskiego układu rozrodczego i dowiemy się, gdy on sprawia. Zachęcam do książki.
Z opieki na tło rozmieszczenia, żeńskie płciowe narządy kwalifikuje się na fizyczne a wewnętrzne. Do tych dodatkowych zaliczamy, jak ważna się domyślać, jajowody, jajniki, pochwę, oraz macicę. Zdecydowanie bardzo jest jednak narządów zewnętrznych, wtedy nie będziemy się im patrzyć zbyt szczegółowo.
Jajowodem nazywamy przewód, którego średnia długość wynosi około jedenastu centymetrów. Prowadzi on z rogu macicy do samego jajnika. Ponieważ osoba posiada dwa jajniki, występują również dwa jajowody. Niestety, coraz częściej widzi się w obecnych czasach nowotwór tego procesu. Dlatego tak znaczące jest, aby wykonywać regularnie badanie wskazywane sono (badanie drożności jajowodów).
Jajniki są gonadami, czyli narządami o podobnej prac do męskich jąder. Dostarczają one komórki jajowe, których celem istnienia, jest zapłodnienie za pomocą męskiego plemnika. Jajnik ma zazwyczaj kształt spłaszczonej elipsoidy. Jego maksymalna masa ma jeden dekagram.
Macica jest członkiem, w którym tłumaczy się rozwój embrionalny dziecka. Ma kształt podobny do gruszki. Kobieta, jaka nie miała także szansy urodzić dziecka, ma macicę o długości około siedmiu centymetrów i wielkości czterech w najwyższym miejscu. Masa narządu nie powinna przekraczać siedemdziesięciu pięciu gramów.
Ostatnim narządem, jaki właśnie opiszemy, jest pochwa. To mięśniowo-błoniasty przewód, bardzo elastyczny. Łączy macicę z przedsionkiem pochwy, czyli częścią sromu. Zatem do niej realizowane jest nasienie. Pochwa obejmuje męskie prącie podczas kopulacji.
To tyle, jeżeli chodzi o żeńskie narządy rozrodcze. Do zwiedzenia w kolejnym artykule.