Urzadzenia diagnostyczne narzedzia pomiarowe

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to jeszcze niezwykle modne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej jakości układu optycznego ze specjalnym współosiowym oświetleniem daje szansę dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można osiągnąć nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop także jego zastosowanie

Kolposkop obraca się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a ponadto pochwy i sromu w sensie wykrycia zmian, jakie mogłyby dawać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Podaje się, że dokładność diagnozy dokonanej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w relacje od jego modelu.

Jak robi badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka jest na fotelu ginekologicznym. Na jednym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który pomaga uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy wprowadzany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego bada się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w dobrym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie badania i analizowanie go na dodatkowym ekranie, a także pisanie i dawanie dla pacjentki, kiedy także do końców przygotowania dokumentacji medycznej i dania diagnozy.