Uziemienie na placu budowy

Wiele osób dziwi się, czy zakup krajalnicy się opłaca. Wszystko zależy z tego, czy naprawdę będzie ona przyjmowana. Jeśli krajalnica uważa istnieć dopiero nowym sprzętem ozdabiającym kuchenny blat, z zakupem należy się wstrzymać. W przypadku, gdy cenimy sobie wygodę, a w kuchni spędzamy całkiem dużo czasu, przygotowując obiady i desery, zdecydowanie istnieje wówczas wspaniała droga!

Krajalnica to pierwsza alternatywa dla zwykłego noża. Dzięki niej pokroimy chleb na całej grubości kromki w tylko kilka chwil. To jedyne dotyczy wędlin i serów - szybko i skutecznie, i przede wszystkim estetycznie. Nie zawsze naprawdę toż wygląda, jak w walkę wchodzi jedynie deska do krojenia i nóż.

Najważniejsze czynniki Najważniejsze elementy krajalnicy to obrotowe ostrze z opcją regulacji grubości krojenia, podajnik i korpus. Ostrza mogą być grzeczne lub ząbkowane. Te główne idealnie kształtują się do krojenia serów oraz wędlin, natomiast ząbkowane są uniwersalne. Najlepiej, gdy ostrza są zbudowane ze byliśmy hartowanej, gdyż dzięki temuż są trwalsze. Jeżeli szuka o korpus krajalnicy, możemy nabrać te zrobione ze stali nierdzewnej lub tytanu, czy także z tworzywa sztucznego - do celu domowego wystarczy plastik. To samo dotyczy podajnika. Jeżeli mamy pomysł używać urządzenia często, wybierzmy stalowy, zaś plastikowy podajnik sprawdzi się u kobiet, jakie będą kroić żywność rzadziej. Trzeba również zwrócić uwagę, lub do krajalnicy dany jest dociskacz - bez niego jesteśmy narażeni nie wyłącznie na kilkoro precyzyjne krojenie, ale przede każdym na utratę palców.

Oprócz podstawowego wyposażenia producenci często dodają do zestawu inne ciekawe gadżety. Samym spośród nich jest tacka na pokrojone plastry - dzięki niej krojenie zatrzymuje się bardziej higieniczne, i przy okazji mamy kilka sprzątania. Innym kolorowym dodatkiem jest ostrzarka do noża czy schowek na kabel.

Czy krajalnica jest wartościowa? Taka przeznaczona do użytku domowego kosztuje przeważnie 150-400 zł. Na zbycie są również krajalnice do zabudowy, i ich wartość waha się między 500 a 1500 zł. Zaawansowane urządzenia, dedykowane głównie sklepom i domom gastronomicznym to obecnie duży wydatek, rzędu 2000-5000 zł. Choć ich dostań już się zwraca, gdy przeliczymy to sobie na zaoszczędzony czas pracy.