Uzywane separatory magnetyczne

Właśnie na naszym rynku prostych istnieje znacznie systemów magnetycznych, które są specjalny kształt pola magnetycznego, dzięki czemu wykorzystuje się znacznie szybką miarę magnetyczną nawet w dużej odległości od separatora. Siła magnetyczna tworzona jest przez magnesy ferrytowe. Separatory magnetyczne nadprzenośnikowe są specjalnie do usuwania elementów metalowych z przenośników taśmowych i zsypów. Służą i do pomoce urządzeń takich jak kruszarki i młyny.

 

Jakie rodzaje separatorów wyróżniamy?
Można wyróżnić dwa typy separatorów: blok magnetyczny oraz separator nad taśmowy samoczyszczący. Blok magnetyczny nie posiada taśmy czyszczącej, należy oczyszczać go ręcznie lub przy pomocy mechanizmu czyszczącego. Ten rodzaj separatora bierze się w przypadku, gdy spodziewana ilość żelaza będzie delikatna czy do ochrony poszczególnych urządzeń. Natomiast separator nadtaśmowy samoczyszczący montowany jest ponad przenośnikiem, który umożliwia pole magnetyczne o wyjątkowo bogatej sił. Należy zaznaczyć, iż istnieje obecne bezpiecznie dla środowiska pracy. Czyści się go w szkoła ciągły, poprzez taśmę wynoszącą, co pozwala usuwanie niemal wszystkich ilości elementów metalowych. Można dostać wersję separatora z napędem elektrycznym czy hydraulicznym.

Stan oraz kształt
Separatory kształtuje się w nowych typach i kształtach, a firmy, które zatrzymują się ich produkcją są w stopniu dobrać odpowiedni mężczyzna i kształt magnesu do posiadanych technologii, kiedy również potrzeb. Żeby móc właśnie dobrać właściwy typ magnesu, wystarczy oszacować wysokość warstwy materiału, która uważa się na przenośniku. Należy także wiedzieć jego wielkość. Wiadomo, że im bliżej obiektów żelaznych mógłby się znajdować magnes tym milsza będzie skuteczność separatora. Warto też wiedzieć o tym, że szerokość magnesu powinna odpowiadać szerokości przenośnika, na jakim znajduje się ten wynik.