Witaminy przed planowana ciaza apteka

W czasie, kiedy staramy się z własnym przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest nudnym oczekiwaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i przygotowały go, by jak już powiadomić grupę oraz przyjaciół o rychłym zwiększeniu się rodziny. Jednak często sprowadza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie istniejemy w ciąży. Nie zginajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na pewne zasadzie działają testy ciążowe widoczne w aptece. Ich postępowanie jest bowiem niezwykle przydatne. Polega na wykryciu hormony HCG (robionego w sukcesu wejścia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle praktyczne w obsłudze a zarazem bardzo przyjazne, dlatego należy je kierować razem w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może płynąć z kilku czynników:

przeterminowanie – tak samo jak wszystkich nowych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych jeszcze nie należy używać po upływie czasu ważności. Wtedy skoro jego funkcje potrafią stanowić zaburzone, a zysk będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – pomysł na wynik testu ciążowego nie lecz jego prawdziwe przygotowanie i odczekany godzina z czasu ewentualnego zapłodnienia. Przydatne są również choroby kobiety, przyjmowane przez nią leki i wiek. Tak więc, osoby z chorobą nerek, przekwitające i używające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w sprawy powinny raczej zgłosić się do lekarza, bowiem w ich przypadku test może wykazywać ciążę, do której tak naprawdę nie doszło,mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego zrobieniu, wyszedł ujemny. Pewno to nazywać, że dobiegło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ może istniejesz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najzwyklejsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie silna wykryć ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie jakiś ważny element: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, aby dysponować dłuższą swoboda.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy myśleć o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne również dla większej pewności należy udać się do lekarza i sprawić specjalne badania. Przecież w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie natomiast na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą wpaść w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.