Wylacznik mocy 400a

Wyłącznik mocy znajduje użycie we ludziach tych instalacjach, gdzie moce wyłączane mają ogromne liczbie. Zaczyna się go, aby pomagać nowe urządzenia elektryczne przed szkodliwymi efektami zwarć lub przeciążeń. Dzięki włącznikom możliwe jest sterowanie rozpływu mocy w budowie elektrycznej.

 

W dziale charakteryzacji włączników mocy dopasowuje się kilka podstawowych parametrów. Należą do nich: prąd znamionowy i zwarciowy, napięcie znamionowe, a jeszcze odpowiednia temperatura otoczenia. Mając pod uwagę napięcie znamionowe można wyróżnić niskonapięciowe, średnionapięciowe oraz wysokonapięciowe włączniki mocy.

Napięcie pracy włączników mocy umownie jest zaplanowane na pokładzie nie prostszym niż 1000 V.

Jednym z najczęściej spotykanych wyłączników mocy są wyłączniki łukowe. Przylegają do najpopularniejszych i dodatkowo najczęściej używanych narzędzi tego gatunku. Zasada działania kładzie się na zastosowaniu efektu chłodzenia, działania i rozciągania łuku pod wpływem oporu wewnętrznego kolumny łukowej.

Dużo ważną popularnością cieszą się również włączniku z sposobem autowydmuchowym, który potocznie określany jest mianem systemu Auto-Puffer. Wyłącznik napowietrzony jest panem wyłącznika “live tank”. Urządzony stanowi w wielką instalację SF6 a jeden napęd sprężynowy typu FSA. W odniesieniu do napędu jednofazowego zadbano o to, aby każda z części posiadała swój domowy, odrębny napęd. Elementem wyposażenia wyłączników z sposobem autowydmuchowym że być sterownik Switchsync, który sięga się w sensie eliminacji składowych przejściowych. Dodatkowym wyposażeniem mogą stanowić też elementy sprzyjające bezpiecznemu obchodzeniu się z gazem SF6. Bardzo systematycznie wprowadza się krążki dekompresyjne (bursting discs), izolatory kompozytowe oraz wsporniki dla przekładnika prądowego typu IMB.