Znak miejsce zbiorki ewakuacji

Znak exit to oznaczenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, które znajduje użycie we jakichkolwiek obiektach obiektach budowlanych, na jakie razem z aktualnymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których robi się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia bierze się wszędzie tam, gdzie jesteśmy do budowania z bogatszymi zbiorowiskami ludzi, tzn. w domach pracy, w urzędach, w punktach kulturalno-rozrywkowych i fizycznych, lub jeszcze w handlach wielkopowierzchniowych. Do wyjścia oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne ruchy w kwestii strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej jest niebagatelne stanowienie w sprawie ratowania zdrowia a utrzymania osób, które odnalazłyśmy się w kształcie zagrożenia, zwiększając okazję na powodzenie ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który udostępnia je w prosty sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Zostało ono zrealizowane z ciekawej folii samoprzylepnej z użyciem doskonałej jakości kleju, co gwarantuje mu wysoką stabilność i wytrzymałość w uciążliwych warunkach albo z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na przeszkodzie w bloku najczęściej nad drzwiami, stanowiącymi wyjście z miejsca lub domu. Folia, z jakiej odbyto oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego ma właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym pali w ciemności, umożliwiając sprawną ewakuację chociażby w trudnych warunkach związanych z wyłączeniem prądu albo i z zdrowym zadymieniem, które ogranicza widoczność.